festival-bg-backfestival-bg-front

O festiwalu

Tegoroczne Międzynarodowe Dni Tanga w Łodzi odbędą się w dniach 4-7.12.2020 w całości w sieci. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.

NawigacjaKoncertArtyściWarsztatyMilongiWykłady

Koncert

6 grudnia 2020 o godzinie 19:00 zapraszamy na Koncert tanga transmitowany online z Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Tu zobaczysz wydarzenia festiwalowe:

Wsparcie dla artystów

Orquesta BANDONEGRO

Bandonegro

Bandonegro to światowej klasy orkiestra tango. Polscy muzycy podbijają serca słuchaczy na całym świecie swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Ich unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych festiwalach na świecie. Są uważani za najlepszy europejski zespół tango młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy tego gatunku.

Orkiestra wystąpi w składzie:

  • Michał Główka- bandoneon
  • Marek Dolecki – fortepian
  • Jakub Czechowicz – skrzypce

Koncert w Łodzi będzie częścią promocji nowej płyty zespołu TANGOSTORIA, usłyszymy nowe kompozycje oraz stare poczciwe klasyki ze złotej ery tanga w interpretacji czterech genialnych muzyków.

Najpiękniejsze tanga zaśpiewa charyzmatyczny Carlos Roulet.

CARLOS ROULET

CARLOS ROULET

Piosenkarz tanga argentyńskiego, urodzony w sercu miasta Buenos Aires, w sąsiedztwie Villa Crespo. Carlos występował na międzynarodowych festiwalach i koncertach muzyki kameralnej.

Posiada szeroki zakres wokalny, znakomite frazowanie i solidne zasoby techniczne, które idealnie nadają się do interpretacji muzyki popularnej w Buenos Aires. Od 1998 roku zajmuje się wyłącznie sztuką sceniczną, gdzie jego kariera doprowadziła go do udziału w scenie z legendami tanga, takimi jak Maria Graña i Nelly Vazquez.

Od 2012 roku koncertuje w Europie, gdzie występował w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Polska, Ukraina, Białoruś i Francja. Od 2018 roku wspólnie z pianistą, bandoneonistą i aranżerem Edgardo Otero Salvadorem tworzą w Polsce sekstet La Internacional tango.

W trakcie koncertu zatańczą pary:
- Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko
- Magda Skawińska – Wójcik i Michał Wójcik
- Anna Sieprawska i Jakub Kania

Artyści

Fabián Peralta
i Josefina Bermudez

Fabián Peralta i Josefina Bermudez

format_quoteFabián rozpoczął swoją edukację tangową w wieku 23 lat u Maestro Mingo Pugliese. Od tego czasu występował na scenach kilku buenosaireńskich „casas del tango”. Był też dyrektorem artystycznym Corporación Tango Show i występował między innymi w Tango X2, Solo Tango i Copes Tango Copes. Jest profesorem w szkole Carlosa Copello, zapraszanym na festiwale na całym świecie. W roku 2006 wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa w Tangu Argentyńskim, (kategoria Tango Salón), co uważa za swoje największe dotychczasowe osiągnięcie.

Josefina od najmłodszych lat związana była z tańcem. Uczyła się tańca współczesnego w szkole Oscara Araiza i tańczyła w prowadzonym przez niego zespole. Tango odkryła w wieku 11 lat. Od tego czasu dzieli czas pomiędzy te dwa typy tańca. Dwa lata pracowała w szkole Carlosa Copello, a jej kariera nabrała nowego wymiaru u boku Fabiana Peralty, z którym podróżuje po całym świecie.format_quoteJosefina i Fabian poprowadzą mistrzowskie warsztaty w niedzielę o godz: 13:30.

Kasia Chmielewska
i Mateusz Kwaterko

Chmielewska i Kwaterko

format_quoteTańczymy razem od 2003 roku. Od 13 lat prowadzimy w Warszawie regularne zajęcia kursowe i specjalne warsztaty na wszystkich poziomach zaawansowania. Uczymy też podczas warsztatów weekendowych w innych Polskich miastach (Wrocław, Kraków, Bielsko-Biała, Toruń, Zabrze, Katowice, Olsztyn), występowaliśmy z pokazami i prowadziliśmy warsztaty na międzynarodowych festiwalach tanga (Wilno, Ryga, Alghero). Uczyliśmy się u najlepszych instruktorów w Polsce i w Europie. Sześciokrotnie wyjeżdżaliśmy już na intensywne, półtoramiesięczne, treningi do Buenos Aires, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach i lekcjach grupowych oraz prywatnych u najwybitniejszych mistrzów tanga.format_quote
Kasia i Mateusz poprowadzą warsztaty w sobotę o 13:30.

Magda Skawińska – Wójcik
i Michał Wójcik

Skawińska - Wójcik + Wójcik

format_quoteTango to nasza praca, pasja i przygoda życia. Jest tak wrośnięte w nas i naszą codzienność, że trudno nam sobie wyobrazić, kim bylibyśmy bez niego. Towarzyszy nam w najszczęśliwszych momentach, w tych zwyczajnych i w tych najtrudniejszych też. Przyniosło nam najbliższe przyjaźnie, a nawet miłość. Przez kilkanaście lat wspólnej tangowej drogi uczyliśmy się od najlepszych z najlepszych, od każdego z nich biorąc coś dla siebie, by w efekcie stworzyć własne tango i autorską metodologię nauczania.

Mamy na swoim koncie organizację cyklicznej milongi i międzynarodowych imprez tangowych oraz występy na mniejszych i większych scenach w Polsce, jednak naszą dumą i ukochanym dzieckiem jest własna szkoła tanga El Abrazo, bo to właśnie uczenie sprawia nam największą frajdę i daje najwięcej satysfakcji. Wierną i namiętną miłością darzymy tanga tradycyjne i uczucie to staramy się zaszczepić naszym uczniom. W tańcu wierzymy w prostotę, subtelność i elegancję, które pozwalają wyeksponować całe różnorodne, czasami nieoczywiste piękno tangowej muzyki. Nasze credo to „Mniej znaczy więcej”.format_quote
Magda i Michał poprowadzą warsztaty w niedzielę o 11:30.

Małgorzata Chojnacka
i Jakub Kania

Chojnacka + Kania

format_quoteMałgorzata Chojnacka i Jakub Kania tancerze i nauczyciele tanga. Założyciele Ośrodka Kultury TANGOŁÓDŹ w Łodzi. Propagatorzy tanga od 2003 roku.format_quote
Małgorzata i Kuba poprowadzą warsztaty w sobotę o 11:30.

Anna Sieprawska

Sieprawska

format_quoteAnna Sieprawska Dyrektor dydaktyczno-artystyczny, instruktor tańca, choreograf. Tancerka i instruktorka tanga argentyńskiego z ponad 13 – letnim doświadczeniem. Od dzieciństwa związana z muzyką, na swojej drodze intensywnie zajmowała się też wieloma innymi technikami tańca i świadomości ciała (balet, taniec współczesny, jazz, tap dance, metoda Feldenkreisa, sztuki walki), jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego. Rozwój i odkrywanie możliwości drzemiących w ciele jest jej nieustającą pasją.

Tango tańczy od 2005 roku. Uczyła się pod okiem europejskich i argentyńskich mistrzów w Europie i Argentynie. Od 2010 prowadzi regularne lekcje oraz warsztaty, współpracując z różnymi tancerzami tanga.format_quote
Anna i Kuba zatańczą wraz z innymi parami podczas koncertu z Filharmonii Łódzkiej. Początek godzina 19:00.

Warsztaty


PIĄTEK 4.12.2020
21:00-3:00Milonga nocnaDJ Alper Akgül
SOBOTA 5.12.2020
11:30-13:00Warsztaty tanga dla początkującychJakub Kania
i Małgorzata Chojnacka
TANGOŁÓDŹ
13:30-15:00Warsztaty tanga dla tańczącychMateusz Kwaterko
i Katarzyna Chmielewska
CAMINITO
15:30-17:00Wykład o historii tangaJan WoźniakTANGOLADA
21:00-3:00Milonga nocnaDJ Mik Avramenko
3:00-6:00Milonga porannaDJ Marcin Błażejewski i Dorota ZyskowskaRadio TANGO UNO
NIEDZIELA 6.12.2020
11:30-13:00Warsztaty dla początkującychMichał Wójcik i Magdalena Skawińska-Wójcik EL ABRAZO
13:30-15:00Warsztaty dla tańczących w jęz.ang.Fabian Peralta i Josefina BermudezLo de Peralta
15:30-16:30Zajęcia o tytule"Jak słuchać muzyki tangowej?"Michael Lavocah
21:00-3:00Milonga nocnaDJ Ewa Zbrzeska

Milongi

Na Dias de Tango w sieci zagrają dla nas do tańca, zapraszani na milongi całego świata, znakomici DJ-e. Przedstawiamy naszych wirtuozów playlisty tangowej.

Alper Akgül

Alper Akgül

Alper zagra w piątek 4.12.2020 od 21:00 do 3:00.

Mik Avramenko

Avramenko

Mik zagra w sobotę 5.12.2020 od 21:00 do 3:00.

Ewa Zbrzeska

Ewa Zbrzeska

Ewa zagra w niedzielę 6.12.2020 od 21:00 do 3:00.

Na milongę poranną z soboty na niedzielę zaprasza RADIO TANGO UNO:

RADIO TANGO UNO

RADIO TANGO UNO

W godzinach 3:00-6:00 specjalną taneczną playlistę przygotują Dorota Zyskowska i Marcin Błażejewski.
Aby posłuchać radia kliknij tutaj.

Wykłady

W sobotę 5.12.2020 zapraszamy na wykład o tangu i jego historii. Ciekawostki ze świata tanga przedstawi:

Janek Woźniak

Janek Woźniak

Znany warszawski muzyk i interpretator, początek w sobotę o 15:30.
Aby uczestniczyć w wykładzie kliknij tutaj.

W niedzielę 6.12.2020, o godzinie 15:30 zajęcia o tytule "Jak słuchać muzyki tangowej?" poprowadzi:

Michael Lavocah

Michael Lavocah

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.
Aby uczestniczyć w wykładzie kliknij tutaj.

Festiwal międzynarodowe Dni Tanga w Łodzi jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

partners